אינדקס  הרשם  התחבר  

Share | 

הטיהור (the purge)

צפה בנושא הקודם צפה בנושא הבא Go down 
מחברהודעה
Kroen
מנהל פורום
מנהל פורום

מספר הודעות : 156

Gift Progress
Gift Points:
0/100  (0/100)

הודעהנושא: הטיהור (the purge)   07.08.13 20:50

מישהו ראה את הסרט? טריילר:

[You must be registered and logged in to see this link.]

אני יותר רוצה לדון על רעיון הטיהור שבסרט מאשר על הסרט עצמו. אם לא ראיתם את הסרט, ולפי הטריילר אתם חושבים שזה רעיון שבחיים לא יקרה, אז כדאי שתדעו שלטיהור יש כמה חוקים שאומרים אותם בסרט.

2, למעשה: 1. רק נשקים מרמה 4 ומטה מורשים (אני מניח שזה פוסל רימוני יד/להביורים/טיל כתף/TNT וכו'). 2. פוליטיקאים ומשפחותיהם חסינים במהלך הטיהור (כמה נוח).

בכל אופן כן, זה ברור שזה לא יקרה בחיים. אבל עלתה לי שאלה מעניינת שארצה לדון בה אתכם: מה פחות סביר שיקרה- משחקי הרעב או הטיהור? אני מודע לכך שהסבירות לשניהם שואפת ל0, אבל בכ"ז, מה יש פחות סיכוי שיקרה? אני יודע שהאינסטיקנט הראשוני הוא להגיד משחקי הרעב, כי הרעיון לתת לילדים להילחם אחד בשני הוא בל יתואר. אבל אם חושבים על זה, הרבה פחות אנשים מתים במשחקי הרעב מאשר בטיהור (גם ילדים).

נערך לאחרונה על-ידי Kroen בתאריך 07.08.13 21:16, סך-הכל נערך פעם אחת
חזרה למעלה Go down
Skie

מספר הודעות : 66

Gift Progress
Gift Points:
0/100  (0/100)

הודעהנושא: Re: הטיהור (the purge)   07.08.13 20:55

מה שמזכיר שצריך פורום לדברים שלא קשורים למג'יק Very Happy 
חזרה למעלה Go down
sliver

מספר הודעות : 81

Gift Progress
Gift Points:
0/100  (0/100)

הודעהנושא: Re: הטיהור (the purge)   07.08.13 21:42

הטיהור. מאחורי הרעיון של הסרט עומדת פסיכולוגיה בגרוש שלא מחזיקה במבחן המציאות.
לעומת זאת אני אשכרה יכול לדמיין מישהו ממציא ריאליטי בסגנון משחקי הרעב אם תיתן לזה מספיק זמן, ומספיק אנשים שיצפו בזה.

עוד משהו שבחיים לא יקרה:
[You must be registered and logged in to see this link.]
חזרה למעלה Go down
Kroen
מנהל פורום
מנהל פורום

Gift Progress
Gift Points:
0/100  (0/100)

הודעהנושא: Re: הטיהור (the purge)   07.08.13 21:56

אם יהיה ריאליטי בסגנון משחקי הרעב, זה יהיה מבחירה ומוגבל מגיל 18, לא כפוי ובגילאים 12-18. וגם זה לא יקרה.

חזרה למעלה Go down
blacklight

מספר הודעות : 84

Gift Progress
Gift Points:
0/100  (0/100)

הודעהנושא: Re: הטיהור (the purge)   07.08.13 23:59

האם מישהו יוכל להסביר לי את הרעיון לפי מה שאני הבנתי :
1. פשע מאושר
הסוף
למה עושים את זה? מה זאת אומרת "טיהור"? ולמה יש אנשים אם מסכות מוזרות?
חזרה למעלה Go down
sliver

Gift Progress
Gift Points:
0/100  (0/100)

הודעהנושא: Re: הטיהור (the purge)   08.08.13 0:39

לא ראיתי את הסרט אבל ממה שאני מבין יש יום בשנה שנותנים לאנשים לפשוע כמה שהם רוצים, מה שמאפשר להם שיחרור של כל האגרסיות ומאפשר כמעט 0 פשיעות בכל שאר השנה. זה נקרא "טיהור" כי אתה מטהר את עצמך מהדחפים השלילים שלך בכך שאתה נותן להם ביטוי.
כמו שאמרתי מקודם - פסיכולוגיה בגרוש שלא מחזיקה במבחן המציאות.

לגבי המסכות, אמנם בלילה ההוא מותר לפשוע, אבל בטח יש אנשים שלא ירצו שיזהו אותם. או אם תרצה הסיבה האמיתית, שמבחינה קולנועית זה מפחיד יותר.
חזרה למעלה Go down
Kroen
מנהל פורום
מנהל פורום

Gift Progress
Gift Points:
0/100  (0/100)

הודעהנושא: Re: הטיהור (the purge)   08.08.13 0:47

sliver כתב:

כמו שאמרתי מקודם - פסיכולוגיה בגרוש שלא מחזיקה במבחן המציאות.
יש לך מאמרים/לינקים/חומר בנושא? אני לא שואל כי אני לא מאמין לך, אלא כי אני באמת ובתמים מרותק מהנושא.

חזרה למעלה Go down
sliver

Gift Progress
Gift Points:
0/100  (0/100)

הודעהנושא: Re: הטיהור (the purge)   08.08.13 1:53

אין לי משהו בשלוף, אבל אתה מוזמן לגגל hypothesis of aggression catharsis ולראות שיש לא מעט מחקרים ששוללים אותה
חזרה למעלה Go down
Kroen
מנהל פורום
מנהל פורום

Gift Progress
Gift Points:
0/100  (0/100)

הודעהנושא: Re: הטיהור (the purge)   08.08.13 3:31

החיפוש לא הניב תוצאות שקשורות לאלימות פיזית, אלא להשתחרר דרך ספורט/אומנות. אם יש לך לינק אתה מוזמן.

אם חושבים על זה קצת, זה דווקא נשמע הגיוני: למה שמישהו יפשע ביום רגיל ויסתכן במעצר ואף כליאה או הוצאה להורג אם הוא יכול לחכות לתאריך מסוים בו זה יהיה חוקי? אבל זה שאני חושב שזה הגיוני זה לא אומר שאני חושב שזה רעיון טוב; הנזק שיגרם לרכוש מהשחתה וגנבה, שלא לדבר על הגופות שיערמו ברחובות זה דבר שיקח למדינה שנה להתאושש ממנו במקרה הטוב, ואז כבר אין פה שום רווח, אלא אם כן לדחוס את האלימות והפשיעה של כל השנה ליום אחד נחשב "רווח".

חזרה למעלה Go down
sliver

Gift Progress
Gift Points:
0/100  (0/100)

הודעהנושא: Re: הטיהור (the purge)   08.08.13 4:02

תראה, לא סביר שתמצא ניסויים על קתרזיס עם אלימות פיזית, כי הם לא אתיים.
אני בטוח שיש סטטיסטיקות על התנהגות בפועל, אבל אני לא אתחיל לנבור בים התוצאות.
הנקודה היא שאם מישהו נוהג באלימות זה לא מרגיע אותו (אולי לטווח הממש קרוב) אלא רק מעודד אותו להמשיך לנהוג ככה, ואם כבר להעלות את הרף בפעם הבאה כדי להגיע לאותה רמה של ריגוש.
אתה אומר "למה שמישהו יפשע ביום רגיל ויסתכן במעצר ואף כליאה או הוצאה להורג אם הוא יכול לחכות לתאריך מסוים בו זה יהיה חוקי?" אני אומר - איך מישהו שיש לו דחפים לפשוע יוכל לחכות איתם שנה שלמה?
חזרה למעלה Go down
גל קאופמן

מספר הודעות : 52

Gift Progress
Gift Points:
0/100  (0/100)

הודעהנושא: Re: הטיהור (the purge)   09.08.13 23:17

אנשים יפנו לאמצעים אלימים אם תתן להם סמכות.

היה מחקר פסיכולוגי באוניברסיטה אחת (לא זוכר את השם של הפרופסור מקום) שהפרופסור הפך אזור מסויים לכלא וחילק את הסטודנטים לשתי קבוצות, סוהרים ואסורים. תוך כמה ימים הסוהרים ונתן להם יד חופשית בלי פיקוח.
מהר מאד הסוהרים עשו להם מסדרים והשפילו אותם למרות שלא אמרו להם שזה מה שהם היו צריכים לעשות. וכמה ימים אחרי הם עברו להתעללות פיזית ומינית.

היה עוד ניסוי. הראיון שוב היה לבדוק איך אנשים מתנהגים שנותנים להם סמכות. יש נבחן ובוחן. כל פעם שהנבחן עונה תשובה לא נכונה הבוחן יכול היה לתת לו שוק חשמלי ולכוון את העוצמה. שכרו שחקנים שיהיו נבחנים (בפועל הם לא באמת התחשמלו) ובדקו איך אנשים יענישו אותם ככל שעובר הזמן. בסופו של דבר הבוחנים נתנו להם שוקים שהיו אמורים להרוג אותם (הזהירו אותם מראש).

בגלל הניסויים האלו יש עכשיו וועדת אתיקה עולמית שלפני שעושים ניסויים או מחקרים בפסיכולוגיה היא צריכה לאשר אותם.
בקיצור, לפי מה שאני הבנתי, לתת לאנשים כוח לא עושה הרבה. אבל לתת להם גם סמכות וגם כוח ידרדר אותם לדברים כאלו.
חזרה למעלה Go down
sliver

Gift Progress
Gift Points:
0/100  (0/100)

הודעהנושא: Re: הטיהור (the purge)   10.08.13 5:08

מחקרי זימברדו ומילגרם. מאד מפורסמים במדעי החברה.
חזרה למעלה Go down

הטיהור (the purge)
צפה בנושא הקודם צפה בנושא הבא חזרה למעלה 
עמוד 1 מתוך 1