אינדקס  הרשם  התחבר  

Share | 
 

 פרק א' - חפיסות בפורמט סטאנדראד

צפה בנושא הקודם צפה בנושא הבא Go down 
מחברהודעה
daking1234
מנהל פורום
מנהל פורום


מספר הודעות : 119

Gift Progress
Gift Points:
0/100  (0/100)

הודעהנושא: פרק א' - חפיסות בפורמט סטאנדראד   21.08.13 4:17

הקדמה:
כזכור, בכתבה הקודמת, הסברתי על סוגי פורמטים הקיימים ופירטתי על פורמטים המתייחסים לשימוש בסדרות מסוימות, תחת רשימות קלפים מוגבלים/אסורים.
לכל אחד מהפורמטים שציינתי קיימים מעריצים משלו, יחד עם שוק משלו ודקים שפופולריות לאותו פורמט. בסדרת כתבות זו ארצה לפרט על דקים(חפיסות) הקיימות בפורמטים השונים, ולציין דקים שראו משחק רחב בטורנירים ברחבי העולם בעבר. ארצה בכתבה להתמקד ב-3 הפורמטים היותר פופולאריים: סטאנדארד, מודרן ולגאסי. כיוון שהמלאכה מרובה והבנייה עוד יותר, ארצה קודם לתת הסבר כללי על סוגי חפיסות:
 
סוגי דקים?
כנראה שנושא זה לא יפתיע את רובכם, אך את כלל הדקים הקיימות במג'יק ניתן לחלק ל-3 קטגוריות עיקריות: חפיסות ארגסיביות, חפיסות קומבו, חפיסות קונטרול. לכל אחד מהחפיסות משתייכים דקים פופולאריות שאותן אפרט בהמשך, אך חשוב לזכור שישנן חפיסות החוצות מספר קטגוריות ויכולות להשתייך לכאן או לכאן לפי צורת הבנייה שלהן בהתאמה.
 
חפיסות ארגסיביות:
חפיסות אלו לרוב נחשבות ליותר זולות מבחינת תקציב בניה, שכן מטרתן היא יצורים זולים ויחסית פשוטים שמנחיתים השפעה קטנה/סבירה על המגרש באופן אינדיבידואלי והאדמות הן לרוב יהיו אדמות שמאפשרות נגישות קלה למנה ללא בעיות ולכן יש שימוש רחב יחסית באדמות בסיסיות.
כל הצבעים יכולים להיכנס תחת קטגוריה זו, בין אם בעצמן או בשילוב עם צבעים אחרים. בחלק מהפורמטים ישנם שילובים יותר פופולאריים ושילובים שפחות פופולריים...
    החפיסות מהסוג הזה לרוב יכללו כמות קטנה יחסית של אדמות (עד 23 אדמות) ולעומת זאת כמות גדולה יחסית של יצורים זולים מבחינת עלות, ומטרתה היא להנחית נזק באופן מהיר ומאסיבי ככל הניתן ליריב ללא יכולת התאוששות. החפיסות באופן סיסטמטי פורשות יצורים על המגרש לצורך תקיפה מהירה וכוללות גם קלפי נזק ישיר, כאשר כל אלה הם איומיים שנפרשים מול היריב ללא אפשרות לטפל בכולם בקצב מתאים מצד היריב.
בסיידבורד של חפיסות אלו ניתן למצוא פיתרונות מול העלאת חיים מצד היריב, פיתרונות המקשים על השמדת המפלצות שלך ואפילו קלפים טיפה יותר יקרים בעלות שלהן (מול קונטרול אתם כנראה תגיעו לכמות המאנות הנדרש) שנכנסים למגרש  בזמן שליריב לא נשארים האמצעים לטפל גם בקלפים אלו כי עד היה עסוק ב"כיבוי שריפות קטנות"
 
חפיסות קונטרול:
חפיסות אלו נחשבות לרוב ליותר יקרות מבחינת תקציב בניה, שכן מטרתן היא בקרה כללית על המתרחש במגרש ובידו של היריב, ותוך כדי השתלטות משוכללת על המגרש מצידו של השחקן. היצורים שיזומנו בחפיסות אלו יהיו לרוב יצורים בעלי עלות יקרה יחסית ובעלי השפעה גדולה על המתרחש במגרש. כלומר, היריב יצטרך לבזבז משאבים רבים על מנת להיפטר מהשלכות של כניסת יצורים אלו למגרש. החפיסה גם לרוב תכלול שלל אמצעים לניטור ידו של היריב או קנטור מהלכי היריב, כמו כן, תכלול פרנמנטים שמקשים על תפקוד וסנרגיה של חפיסת היריב, כל זאת תוך כדי התקדמות לעבר מטרת ניצחון, בה ליריב יש מעט מאוד תמרון תגובה מול המהלכים המשמעותיים הנעשים על ידיך השחקן שמשחק קונטרול.
חפיסות קונטרול לרוב נבנות משילוב של מספר צבעים, אך למיטב ידיעתי, לא קיימות חפיסות קונטרול שהן מונו אדום או מונו ירוק.
    חפיסות מסוג זה יכילות לרוב כמות גדולה של אדמות (מעל 24) וכמות קטנה יחסית של יצורים. חפיסות אלו לרוב מסתמכות על קלפי קסם. הניצחון מגיע באמצעות קלפים ייחודים כגון אדמות בעלות יכולת מסוימת, יצור מתרמן שקשה מאוד ליריב להיפטר ממנו ותוך כדי להמנע מאיומים נוספים מצדדים אחרים כגון פליינסווקרים.
 
חפיסות קומבו:
חפיסות אלו הן לרוב חפיסות המשלבות אלמנטים מחפיסות אגרו ו/או קונטרול אך מטרתן שונה. מטרת חפיסות אלו הוא ניצול מירבי של סינרגיה בין מספר קלפים המביאים למיחזור פעולה מסוימת, המביאה יתרון לבעיה ופוגעת באותו זמן ביריב, קומבו הוא למעשה תוצאת שילוב 2 קלפים שמניבה תוצאה יותר טובה משימוש בכל אחד מהקלפים באופן אחר/עצמאי. חפיסות מסוג זה לרוב יכללו אמצעים להבאת הקלפים הדרושים לקומבו ליד, תוך כדי האטת התקדמות המשחק של היריב. החפיסות לרוב יכילו מס קומבואים המשתמשים באותם קלפים הקיימים בחפיסת, שכל מטרת הקומבו היא קבלת תוצאה משמעותית על המגרש. בניגוד לחפיסות אגרו, החפיסות קומבו עובדות יותר על טמפו של הקלפים ולא טמפו של המגרש, ולכן אינן כה אגריסיביות כמו קרובותיהן, החפיסות האגריסביות. בניגוד לחפיסות קונטרול, חפיסות אלו יותר מתמקדות במניעת פגיעה במצב המגרש של השחקן מאשר בקרה על מצב המגרש של היריב ובאופן כללי האטת נזק או השתלטות של היריב על המגרש תוך כדי התקדמות לעבר הקומבו. לרוב לחפיסות אלו יהיה תנאי ייחודי לניצחון כגון: מצב מגרש מסוים, מצב חיים מסוים, תנאי מסוים שיש למלאו והמביא לבעליו ניצחון מוחלט או כמעט ניצחון מוחלט.
 
 
 
 
 
 
דקים בסטאנדארד: פורמט הסטאנדארד הינו פורמט שהולך ונתפס כיותר ויותר פופולארי, הן בעקבות כל אירועי הסילד למיניהם שמביאים ללקוחותיהם אמצעים לבניית חפיסות סטאנדרד והן בגלל שמתוך 3 הפורמטים שאפרט אליהם, בניית חפיסה תחרותית בסטאנדרד נחשב לעיסוק זול יחסית. כיוון שהפורמט הינו פורמט משתנה, שחל בו שינוי משמעותי בערך כל שנתיים, החפיסות המתקיימות בו גם הן משתנות כל הזמן.
ישנן גירסאות שונות ורבות ואני בטוח שאפספס קלף פה ושם שמופיע בחפיסות ולא ציינתי אותו, באמת שאין סוף לגיוון ולרצות לבנות להתפתח ולהשתפר, אם אתם רואים קלף משמעותי שלא ציינתי או שלפי דעתכם דרוש הסבר מיוחד עליו (במידה ולא הסבר) לדוג' מדוע קלף זה משוחק בחפיסה זו או אחרת, אשמח אם תשאירו לי הודעה בפרטי ואני אעבור על הכתבה, אערוך אותך ואפרסם הסבר נרחב יותר (רק קחו בחשבון שגם עם ההסברים המתומצתים שאכתוב פה, הכתבה לוקחת 4 עמודים)
 
חפיסות אגרסיביות בסטאנדארד:
 
זומבים:
חפיסה המשתייכת לצבע שחור בלבד, או שילוב של שחור עם אדום/לבן/ירוק
יצורים ראויים לציון בכלל החפיסות הנ"ל:
Blood Artist – למרות שיצור זה הוא ערפד, הוא משוחק במספר רק של חפיסות שונות המשלבות את הצבע השחור, תפקידו הוא לתת לבעליו יתרון בנק' חיים בכל פעם שיצור כלשהו מת, במידה ואנחנו מצליחים להנחית למגרש כמות יצורים גדולה בזמן קצר יחסית, הנזק שהוא יסב ליריב במיקרה של מאס רמובל הוא גדול. כמובן ישנם יצורים מסוימים שיכולים לנצל יכולת זו בקומבו (דק אריסטוקרט למשל)
 
 
Gravecralwer, reckless waif, Diregraff Ghoul, Rakdos cackler, Deathrite Shamen - יצורים במאנה אחת שחורה בעלי נתוני חיים/התקפה סבירים לעלותם. כל מטרתם היא הנחת היצור על המגרש תור 1 ותור 2 להנחית על היריב נזק ללא היכולת להגיב. במיקרה טוב יותר, ניתן יהיה בתור השני להניח 2 יצורים כאלה על המגרש ולמעשה להנחית בתור 3 על היריב הרבה נזק במידה ולא ימצא דרך לעצור זאת. חלק מהיצורים בעלי חיסרון בנתונים אך יתרון ביכולת שלהן שמפצה על כך:
gravecrawler הינו ייחודי בכך שיש לבעליו אפשרות להחזירו למגרש בנוכחות זומבי, מה שמאפשר ניצול מירבי של זימון יצור נוסף ללא שליפת קלף.
Deathrite Shamen – יצור בעל יכולת מדהימה ומשוחק גם הוא במספר רב של חפיסות עם הצבעים שחור/ירוק
מול חפיסות מסוימות היצור הזה חוסם יכולות ומהלכים ליריבו תוך כדי פגיעה בנק' חיים שלו/עזרה לנק' החיים שלך.
Vampire Nighthawk, geralf's messenger, desecration demon, lifeban zombie, dreg mangler,bloodthrone vampire, Knight of glory/infamy – לכל אחד מהיצורים הנ"ל יש את היכולות והיתרונות שלו שמקדמים את  בעליהם שלב אחד קרוב יותר לניצחון.
Obzedat, Ghost Counsil – יצור מאוד חזק מבחינת היכולת תימרון שלו ,שמסוגלת לבצע מהפך משחק בפני עצמה. משוחק בגירסה המשלבת שחור+לבן של דק הזומבים, כמובן יש לו שימוש רחב במספר חפיסות אחרות
FalkernRah Aristocrat, Hellrider – יצורים אלו לרוב מסבים נזק רב ליריב במידה ויצליחו לנחות במגרש. משוחקים בגרסה המשלבת אדום+שחור
קלפים נוספים הנפוצים בחפיסות אלו:
קלפי קסם בצבע שחור/אדום/לבן ההורסים יצורים /אינצ'נטמנטים/ארטיפקטים/לנדים/פלינסווקרים של היריב
קלפי קסם בצבע אדום/לבן המגלים יצורים/קלפים ליריב מהמגרש/מהגרייביארד/מהיד
קלפי קסם בצבע אדומים העושים נזק ישיר ליריב/מונעים ממנו לקבל חיים
קלפי קסם שמאפשרים להעיף ליריב קלפים ספציפיים/את כולם מהיד/מהדק/מהגרייביארד להגליה/לגרייביארד
פליינסווקרים – ליליאנה אוף דה וייל/סורין, לורד אוף איניסטרד בתור מענה לחפיסות קונטרול
 
גרול/בורוס/מונו אדום/רקדוס/סלסניה:
4 סוגי חפיסות אלו משלבות 2 צבעים לצורך יצירת חפיסה אגרסיבית. לכל אחת יש את היתרונות והיצורים/קסמים הטיפוסיים לה.
 
גרול:
חפיסה הממקסמת את צבעי האדום+ירוק לצורך יצירת חפיסה מהירה ואגרסיבית.
יצורים במאנה אחת כוללים לרוב את Rakdos Cackler, Stromkirk Noble, legion loyalist  ואלפים ירוקים שמשפרים את תאוצת המאנה.
יצורים ב-2 מאנות: flinthof boar, lighting mauler, scavenging ooze, Ash Zealot, Strangloot Geist ,skaarg guildmage,  firefist stalker, Burning tree emissary לכל אחד מהיצורים הנ"ל יש את היכולת היחודית לו שעוזרת לקדם את הניצחון מול היריב. נציין בהזדדמנות זו גם את ghor-clan rampager שלמרות שאינו בעל עלות של 2 לזימון, לרוב משמש בעיקר בשביל לבצע bloodrush ב-2 מאנות.
יצורים ב-3 מאנות: Boros Rekconer, pyreheart wolf 
יצורים ב-4 מאנות: Hellrider, ghor-clan rampger
יצורים ב-5 מאנות: Thundermaw hellkite, zeloous conscripts
קלפים נוספים הנפוצים בחפיסה זו: קלפי ברן אדום למיניהן כמו searing spear, pillar of flame, skullcrack,mizzium mortars, electrickery
קלפים בצבע אדום המשתלטים ליריב על יצור שלו (לרוב אם ליריב יש דק דומה)
קלפים שנותנים חיזוק ליצורים שלך ולעיתים מונעים מהיריב להגן מולם (לרוב מול דקים דומות שיש ליריב)
כגון מאדקאפ סקילס, גרול צ'ארם ועוד...
דומרי רייד וברנינג אירת' כקלפים הממשמשים נגד קונטרול (סקאלקרק שצוין פה קודם לכם, מונע העלאת חיים מצד היריב)
 
בורוס:
חפיסה הממקסמת את צבעי האדום+לבן לצורך יצירת חפיסה מהירה ואגרסיבית. מורכבת ברובה מיצורים שהם בני אדם ומלאכים
יצורים במאנה אחת כוללים לרוב את Rakdos Cackler, Stromkirk Noble, legion loyalist, champion of the parrish, doomed traveler, boros elite  יצורים ב-2 מאנות , lighting mauler, thalia guardian of thraban,imposing sovereign, nearheath pilgrim wojec halberdiers, war priest of thune, daring skyjet, knight of glory, Ash Zealot,  firefist stalker, לכל אחד מהיצורים הנ"ל יש את היכולת היחודית לו שעוזרת לקדם את הניצחון מול היריב.
יצורים ב-3 מאנות: Boros Rekconer, pyreheart wolf, fiend hunter, fiendslayer paladin. Silverblade paladin, banisher priest, frontline medic, skynight legionnaire  
יצורים ב-4 מאנות: restoration angel, Hellrider, sublime archangel ,sparktrooper, riders of gavony
יצורים ב-5 מאנות: Thundermaw hellkite, zeloous conscripts, arcangel of thune
קלפים נוספים הנפוצים בחפיסה זו:
קלפי ברן אדום למיניהן כמו searing spear, pillar of flame, skullcrack,mizzium mortars, electrickery
קלפים בצבע אדום המשתלטים ליריב על יצור שלו (לרוב אם ליריב יש דק דומה)
קלפים בצבע לבן שנותנים חיזוק/הגנה ליצורים שלך ולעיתים מונעים מהיריב להגן מולם/לפגוע בהם (לרוב מול דקים דומות שיש ליריב)
כדוג': בורוס צ'ארם, brave the elements, faith's shield, safe passage ועוד...
ברנינג אירת' כקלפים הממשמשים נגד קונטרול (סקאלקרק שצוין פה קודם לכם, מונע העלאת חיים מצד היריב)
קלפי קסם בצבע אדום/לבן ההורסים יצורים /אינצ'נטמנטים/ארטיפקטים/לנדים/פלינסווקרים של היריב
קלפי קסם בצבע אדום/לבן המגלים יצורים/ קלפים ליריב מהמגרש/מהגרייביארד/מהיד
פליינסווקר ajani caller of pride
אינצ'נטמנטים שפוגעים בדקים מסוימות (קומבו וקונטרול בעיקר): rest in peace, legion's initiative, assemble the legion
 
בכתבה הבאה נמשיך לפרט על חפיסות הסלסניה, רקדוס ומונו אדום, ונעבור לפירוט על חפיסות הקונטרול והקומבו הקיימות בסטאנדרד.
 
חזרה למעלה Go down
TnTal

avatar

מספר הודעות : 46
Age : 17
מיקום : נס ציונה

Gift Progress
Gift Points:
0/100  (0/100)

הודעהנושא: Re: פרק א' - חפיסות בפורמט סטאנדראד   21.08.13 11:07

לפי דעתי ולפי מה שקראתי באינטרנט על גרול:Flames of the firebrand   הוא קלף ברן אדום שחיק מאוד בגרול
חזרה למעלה Go down
reyuval

avatar

מספר הודעות : 37

Gift Progress
Gift Points:
0/100  (0/100)

הודעהנושא: Re: פרק א' - חפיסות בפורמט סטאנדראד   21.08.13 11:27

אשמח גם לפירוט על חפיסות גולגרי Smile כתבה טובה!
חזרה למעלה Go down
daking1234
מנהל פורום
מנהל פורום


מספר הודעות : 119

Gift Progress
Gift Points:
0/100  (0/100)

הודעהנושא: Re: פרק א' - חפיסות בפורמט סטאנדראד   21.08.13 16:51

TnTal כתב:
לפי דעתי ולפי מה שקראתי באינטרנט על גרול:Flames of the firebrand   הוא קלף ברן אדום שחיק מאוד בגרול
צודק
תודה על ההארה
חזרה למעלה Go down
 
פרק א' - חפיסות בפורמט סטאנדראד
צפה בנושא הקודם צפה בנושא הבא חזרה למעלה 
עמוד 1 מתוך 1

Permissions in this forum:אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
פורום המג'יק הארצי :: לימוד,שיפוט וייעוץ :: החוקה והמידה :: אסטרטגיה וטקטיקה-
קפוץ אל: